Dezynfekcja wody

Dezynfekcja wody to nic innego jak proces, którego celem jest usunięcie lub dezaktywowanie mikroorganizmów, które mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. W procesie dezynfekcji niszczone są zarówno wirusy, bakterie, grzyby jak i inne szkodliwe drobnoustroje. To proces podobny do sterylizacji, choć w przypadku tej drugiej mamy do czynienia z niszczeniem wszystkich drobnoustrojów – również tych, które nie mają negatywnego wpływu na człowieka.

 

Na czym polega dezynfekcja wody w praktyce? Do wody, którą zamierzamy oczyścić, musimy dodać odpowiednie środki chemiczne, których celem jest zniszczenie szkodliwych drobnoustrojów. Jeśli nie jest to możliwe, dochodzi do dezaktywacji drobnoustrojów – oznacza to, że zostaje powstrzymane ich namnażanie i szkodliwe mikroby samoczynnie powoli wymierają.

Istnieje wiele substancji chemicznych, które doskonale pomagają w oczyszczaniu wody. Wśród tych, które są powszechnie stosowane, wymienić możemy między innymi: chlor, dwutlenek chloru, alkohole, sole glinu, mydła i detergenty, brom, a nawet metale. Wybór środków uzdatniających powinien być uwarunkowany tym, w jaki sposób zamierzamy wykorzystać wodę.

W dezynfekcji korzysta się również ze środków fizycznych. Sprawdzają się one szczególnie w przypadku oczyszczaniu wody pitnej – nie zmieniają wszakże właściwości wody. Środki chemiczne mogą bowiem mieć negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Wśród środków fizycznych, które są powszechnie stosowane, wymienić możemy przede wszystkim promieniowanie UV, fale dźwiękowe czy ciepło.

Uzdatnianie i kondycjonowanie wody z BP Serchem

Firma BP Serchem oferuje szeroki wybór środków do oczyszczania wody pitnej. W naszej ofercie znajdziesz zarówno preparaty chemiczne, jak i rozwiązania pozwalające oczyszczać wodą za pomocą lamp emitujących promieniowanie UV. Szczegółowe informacje znajdziesz na naszej stronie. Możesz mieć jednak pewność, że rozwiązania, które oferujemy, to skuteczność i dobra cena.

BP Serchem

ul. Słowackiego 17, 43-173 Łaziska Górne

tel/fax. 32 206 05 31 e-mail: info@bp-serchem.pl NIP: 954-250-08-09 REGON: 240429295