Kondycjonowanie wody

Zakłady przemysłowe nie zawsze mają dostęp do wody o dobrych parametrach. Dlatego też tak ważne jest kondycjonowanie wody, dzięki któremu możemy doprowadzić do uzyskania odpowiednich parametrów, które spełnią normy i sprawią, że wykorzystywana w przemyśle woda będzie bezpieczna dla pracowników, klientów, a także maszyn pracujących na terenie zakładu przemysłowego.

 

Czym jest kondycjonowanie wody?

Mówiąc najprościej jest to proces polegający na uzyskaniu optymalnego stanu wody. Przykładowo w przypadku wody kotłowej doprowadza się do zmniejszenia ilości tlenu w wodzie. Może on bowiem mieć negatywny wpływ na wnętrze kotła i doprowadzać do szybszego powstawania korozji. Kondycjonowanie to również usuwanie zanieczyszczeń mechanicznych, drobnoustrojów czy związków chemicznych.

 

Kondycjonowanie wody przez oczyszczanie chemiczne

Bywa, że uzdatnienie wody za pomocą metod mechanicznych to za mało. Wówczas konieczne jest zastosowanie chemicznego oczyszczania. Wśród środków stosowanych w tym procesie wymienić możemy między innymi te, które wiążą zawarty w wodzie wolny tlen, te które zabijają szkodliwe drobnoustroje oraz preparaty zapobiegające wytrącaniu się osadów z twardej wody.

Obecnie w przypadku większości problemów z jakością wody możemy znaleźć środki, które pomogą nam je zwalczyć. Większość z nich znajdziesz w ofercie firmy BP Serchem. Oferujemy nowoczesne, bezpieczne, a jednocześnie bardzo skuteczne środki chemiczne, które znalazły już zastosowanie w wielu różnych przedsiębiorstwach i zakładach, skutecznie poprawiając jakość wody.

 

Wykorzystanie wody do celów przemysłowych

Woda znajduje szerokie zastosowanie w celach przemysłowych. Przede wszystkim jest jednym z najważniejszych elementów instalacji chłodniczych. Przepływająca woda doskonale przejmuje wysoką temperaturę. Niestety, wiąże się to z ryzykiem namnażania bakterii – dlatego też tak ważne jest dbanie o to, by woda była pozbawiona drobnoustrojów.

Kolejnym zastosowaniem wody w przemyśle jest wykorzystanie jej do mycia i płukania. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z myciem żywności, powierzchni, części czy sprzętów, musimy mieć świadomość, że woda wykorzystana w tym celu powinna zostać oczyszczona z zanieczyszczeń chemicznych oraz mechanicznych.

Kondycjonowanie wody jest niezbędne w przemyśle

Woda wykorzystywana jest również wszędzie tam, gdzie za pomocą pary trzeba wytworzyć wysokie ciśnienie. Jest to tak zwana woda kotłowa. W jej przypadku niezbędne jest dbanie o to, by nie miała zbyt dużej ilości tlenu i dwutlenku węgla, które to mogą przyczyniać się do rozwoju korozji. Słowem, zastosowanie kondycjonowania wody jest niezbędne w każdym praktycznie przypadku wykorzystania wody w przemyśle.

BP Serchem

ul. Słowackiego 17, 43-173 Łaziska Górne

tel/fax. 32 206 05 31 e-mail: info@bp-serchem.pl NIP: 954-250-08-09 REGON: 240429295