Filtry do wody przemysłowej

Każda firma, która w swojej działalności musi korzystać z wody, wie doskonale, że jej oszczędność jest na wagę złota. Nie tylko ze względu na wydatki, jakie musimy ponieść, ale również z powodu wpływu na środowisko. Obecnie więc zakłady przemysłowe robią co mogą by jak największą ilość wody odzyskać i móc wykorzystać ją powtórnie. Nasza firma wychodzi im naprzeciw, oferując odpowiednie rozwiązania.

 

Filtracja mechaniczna jest powszechnie stosowanym sposobem na uzdatnianie wody do celów przemysłowych. Pozwala skutecznie pozbyć się zanieczyszczeń o określonym wymiarze, od 0,5 do 100 mikronów. Przemysłowe filtry do wody gwarantują wysoką jakość wody, a tym samym gwarantują ochronę maszyn i urządzeń.
W naszym asortymencie znajdziesz filtry przemysłowe do systemów uzdatniania wody, które są dopasowane do potrzeb firm i zakładów przemysłowych. Wśród nich znajdziesz między innymi filtry mechaniczne, które wyposażone są w doskonałej jakości siatki filtracyjne. Wkład siatkowy zapewnia skuteczność instalacji i jest łatwy w wymianie i czyszczeniu.

Filtry dla przemysłu o dużej wydajności

Filtry służą do zatrzymywania wszelkich zanieczyszczeń, jakie przedostają się do wody. A tam mogą pojawić się ziarenka piasku, fragmenty rdzy oraz innego rodzaju cząstki. Jeśli w stacjach uzdatniających wodę nie zostaną zamontowane specjalne przemysłowe filtry, może dojść do awarii. Woda nie będzie filtrowana, tak jak należy, a produkcja zostanie spowolniona. To może pociągnąć ze sobą jeszcze większe konsekwencje w postaci wielu uszkodzeń maszyn i urządzeń.

W firmach i zakładach przemysłowych konieczne trzeba zamontować filtry do wody przemysłowej. Decydując się na zakup, należy zwrócić szczególną uwagę na ich wydajność. Filtry muszą mieć ją znacznie większą, niż te montowane w domach. Do tego muszą być dostosowane do ciągłej pracy, jak również sprostać różnorodnym potrzebom i funkcjonować w instalacjach o różnej specyfice, w zależności od branży. Tylko wtedy woda zostanie właściwie oczyszczona z zanieczyszczeń.

Przemysłowe filtry wody można podzielić na kilka rodzajów, m.in. filtry mechaniczne, posiadające siatki filtrujące (zatrzymują nawet minimalne i najdrobniejsze zanieczyszczenia), węglowe (usuwają z wody cząstki metali ciężkich), zmiękczacze (wymieniają jony wapnia i magnezu) oraz odżelaziacze (usuwają z cieczy związki żelaza oraz manganu).

W związku z tym, że w przemyśle stosowane są filtry o dużej wydajności, w pełni one usuwają z wody zanieczyszczenia, metale ciężkie, zmiękczają wodę, poprawiają parametry fizykochemiczne wody, demineralizują ją, jak również uzdatniają. Stosowana technologia świetnie sprawdza się w wielu branżach, zarówno w przemyśle lekkim, ciężkim, spożywczym, metalurgicznym, chemicznym oraz mineralnym.

Filtry do wody przemysłowej dla wielu branż

W naszej ofercie posiadamy szeroki wybór filtrów do wody przemysłowej, które można bezpiecznie stosować wielu branżach. Znajdują one zastosowanie w rolnictwie, lokalach gastronomicznych, zakładach usługowych i produkcyjnych, szpitalach, poradniach, szkołach, hotelach, pensjonatach, instytucjach publicznych, laboratoriach, jak również w branżach farmaceutycznych, kosmetycznych, chemicznych, hutniczych, budowlanych, metalurgicznych i wielu innych.

Wszystkie wyróżniają się wysoką jakością i wydajnością. Przy ich produkcji, mamy na uwadze to, iż każde przedsiębiorstwo oraz branża charakteryzuje się innym profilem działalności. W związku z tym, potrzebuje innego rodzaju filtry do stacji uzdatniania wody. Muszą posiadać one odpowiednio sprofilowane parametry, odpowiadające na szczególne potrzeby każdego z zakładu, czy przedsiębiorstwa.

Nasza firma BP Serchem, która może pochwalić się wieloletnim doświadczeniem na rynku, wychodząc naprzeciw potrzebom różnych branż, posiada filtry wodne przemysłowe, które są wielozadaniowe. Dostosowujemy je do indywidualnych wymogów klientów. Jednocześnie gwarantujemy, że oferowane przez nas produkty spełnią wszystkie wymagania, a przefiltrowana woda będzie najwyższej jakości.

Nasza oferta filtrów i środków

Dostępne w naszej ofercie filtry wodne dopasowane są do potrzeb zakładów przemysłowych. Charakteryzuje je nie tylko skuteczność oczyszczania, ale również duża wydajność godzinowa oraz niewielkie spadki ciśnienia. Dzięki temu są w stanie oczyścić taką ilość wody, jakiej potrzebujesz. Tym bardziej, że oferta filtrów do cieczy jaką posiadamy jest naprawdę różnorodna i szeroka.

Filtry, które oferujemy naszym klientom, to nowoczesne, technologicznie zaawansowane rozwiązania, które są nie tylko niezawodne i solidne, ale również intuicyjne w obsłudze. Stawiamy na najwyższą jakość materiałów oraz przemyślane rozwiązania, pozwalające skutecznie oczyszczać nawet duże ilości wody. To idealna oferta dla firm, która z pewnością spełni twoje oczekiwania.

O nas

Firma BP Serchem działa na rynku od ponad 11 lat. Przez ten czas staliśmy się liderem w dziedzinie oczyszczania wody do celów przemysłowych. Naszymi klientami są firmy z sektorów takich branża hutnicza, motoryzacyjna czy hutniczo-ciepłownicza. Nasza wiedza, doświadczenie oraz stosowanie nowoczesnych rozwiązań sprawiają, że jesteśmy w stanie zapewnić ci to, czego potrzebujesz, by cieszyć się dobrą wodą.

BP Serchem

ul. Słowackiego 17, 43-173 Łaziska Górne

tel/fax. 32 206 05 31 e-mail: info@bp-serchem.pl NIP: 954-250-08-09 REGON: 240429295