Zasoby wody są jednymi z najcenniejszych dla ludzkości. Nic więc dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorstw dba o to, by nie marnować wody i starać się odzyskać jej jak najwięcej. W tym celu stosuje się coraz nowocześniejsze i skuteczne metody oczyszczania i uzdatniania wody. Jednym z tych, które oferuje firma BP Serchem, jest sterylizacja wody. Na czym polega i co daje? Sprawdźmy.

Sterylizacja wody to zabieg, którego celem jest oczyszczenie wody z bakterii, wirusów oraz innych drobnoustrojów, które mogą się w niej znajdować. Istnieje wiele metod pozwalających na zlikwidowanie tychże mikroorganizmów. Niestety, nie wszystkie pozostają bez wpływu na smak, kolor oraz właściwości wody. Wśród tych, które takiego wpływu nie mają, warto wymienić przede wszystkim sterylizację przy pomocy promieniowania UV.

sterylizacja wody

Sterylizacja wody za pomocą promieniowania ultrafioletowego nie wymaga od nas zastosowania żadnych środków chemicznych – jest to więc metoda bezpieczna, pozostająca bez wpływu na środowisko naturalne. To rozwiązanie, które może być wykorzystywane nie tylko w przemyśle, ale również w branży spożywczej – doskonale zastępuje bowiem pasteryzację.

BP Serchem

ul. Słowackiego 17, 43-173 Łaziska Górne

tel/fax. 32 206 05 31 e-mail: info@bp-serchem.pl NIP: 954-250-08-09 REGON: 240429295